czwartek, 3 grudnia 2015

Warsztaty archeologiczne w Sudanie

Nowy rok szkolny w Akademii Odkrywcy im. Tony Halika, to nowe zajęcia, nowi autorzy z pięknym inspirującymi zajęciami dla dzieci. Cieszymy się również, że coraz więcej dzieci i młodzieży bierze udział w organizowanych przez nas zajęciach.
 W miesiącu październiku przyjechała do nas Pani Ania Jaklewicz , która z wykształcenia jest archeologiem ale z zamiłowania podróżniczką. Ania od niemal 15 lat jest ciągle w drodze, najpierw pracowała w Sudanie na wykopaliskach archeologicznych, poszukiwała śladów zaginionych cywilizacji potem pracowała z turystami jako przewodnik w Egipcie. Po Afryce przyszła kolej na Azję, w Chinach spędziła prawie dwa lata oprowadzając turystów po Wielkim Murze, opiekowała się pandami i przemierzała pogranicze Tybetu. Pobyt w Chinach zaowocował wydaniem debiutanckiej książki "Niebo w kolorze indygo-czyli Chiny z dala od wielkiego miasta". Miłość do Azji okazała się tak silna że przyszła kolej na kolejne kierunki Wietnam, Laos, Kambodża, Indie i Indonezja. Niemal roczna podróż Ani po Indonezji została nominowana do 9 edycji Nagrody TRAVELER  wydawnictwa National Geographic, a pokaz o Indonezji na prestiżowym Festiwalu KOLOSY 2014 dostał nagrodę publiczności.

W Akademii Ania zabrała dzieci na wykopaliska do Sudanu...było wszystko co potrzeba na prawdziwych wykopaliskach piasek, narzędzia, zabytki, a potem ich dokumentacja. Zobaczcie sami kilka fotografii.

Nasz autorka Ania Jaklewicz w SudaniePraca przy wykopaliskach-Sudan
Najpierw trochę teorii- czyli Kto to jest archeolog? SP nr.1

Przedszkolaki z "Tęczy" nr .5
Pierwszy zabytek znaleziony ;-)
Jest i skamielina.
Tutaj już mamy komplet!!
W trakcie dokumentacji.

Dokumentacja ukończona. Brawo.

Chłopcy jeszcze pracują