sobota, 27 czerwca 2015

Równocześnie z Arkiem Ziembą przyjechała do Gliwic prosto z Wenezueli Iza Stachowicz, aby dzieciom z klas IV-VI opowiedzieć, jak wygląda jej codzienne życie i praca w Ameryce Południowej. Dla wielu dzieci było wielkim zaskoczeniem, że Iza jest jedyną polską studentką w tym kraju. Iza  jest doktorantką w Instituto Venezolano de Investigaciones Cientificas, gdzie zajmuje się badaniem jaguarów. Ale zanim zaczęła badać duże koty odkryła nowe gatunki endemicznych motyli i żaby, w czasie wyprawy na niezdobyty szczyt Tramen Tepui w Wenezueli w 2012 roku. Iza jest miłośniczką tropikalnych ekosytsemów i naukowych wyzwań,  jesteśmy przekonani, że nie raz zaskoczy nas swoimi odkryciami.
Iza Stachowicz i jej motyl
A to już zdjęcia ze spotkania z uczniami w szkołach. Uczniowi mogli dzięki z zapisom zarejestrowanym na kamerach foto pułapkach zaobserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Tego niestety tutaj nie pokażemy,  ale zobaczcie jak kamera foto pułapka ustawiona na biurku w czasie zajęć rejestrowała zachowanie  dzieci podczas prezentacji.
Ciekawe czy ktoś siebie rozpozna? 
Szkoła Podstawowa nr. 7 w Gliwicach
Szkoła Podstawowa nr.28 w Gliwicach, wędrujący jaguar..na szczęście pluszowy :-)
A to już prawdziwy ślad jaguara.
To była fantastyczna lekcja przyrody.... takie zdanie było powtarzane przez wszystkich nauczycieli z którymi pracujemy we wszystkich placówkach., po tym spotkaniu.

Zaraz z Nowym Rokiem przyjechała do Gliwic Aneta Skórnicka, znana już wszystkim naszym uczestnikom Akademii z ubiegłego roku. Aneta jest artystką plastykiem, świetnym pedagogiem, a zajęcia z Nią to sama przyjemność. Pod jej czujnym okiem powstają wspaniałe dzieła. W tym roku zabrała dzieci do Ameryki Południowej, część dzieci "pojechała" do Boliwii, a cześć podróżowała wzdłuż Amazonki.

Książka z podróży o wulkanach. 

Przedszkolaki też robiły książki z podróży. Prawda, że piękne?
Przepiękna Amazonka, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr. 25 w Zabrzu.
Nasza autorka i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 25 w Zabrzu.
Amazonka jest bardzo kolorowa i tak ma być!
Dzieci z Przedszkola nr.48 w Zabrzu w trakcie pracy.

Przedszkole nr.48 w Zabrzu
Najpiękniejsze Cholity powstały w Szkole Podstawowej nr. 1 w Gliwicach
Szkoła Podstawowa nr.1 w Gliwicach
Szkoła Podstawowe nr. 1 w Gliwicach. Przepiękne.